Lapu skatījumi

2010. gada 19. janv.

Tamborējuma iestīvināšana

Tā kā redzu, ka diezgan daudzi interesējas par tambor/adīt-darbu stīvināšanu, tad pielaboju savu veco tekstu. Pieliku vēl divas bildes - uzskatei, kā vēl var ar to pašu.
Stīvināšana ar PVA līmes palīdzību.
Shēma - tamborējumu iemērc ūdenī, pēc tam ļauj nopilēt liekajam ūdenim, lai ar ūdeni neaiztecētu līme; ar otiņas palīdzību tamborējumu pārklāt ar PVA līmi. Tādējādi tamborējums līmi nesasūks pārāk daudz, bet tik, cik nepieciešams, jo tamborējumi var taču atšķirties ar savu biezumu.
Rezultāts - žūst apmēram vienu nakti (atkarīgs no dzijas biezuma un arī darba izmēra), ja stīvina vakarā. Izkaltis tamborējums, atkarībā no dzijas veida, var atškirties par vienu krāsas toni no sākotnējā.

Bildē - iestīvināts tamborēts kulons. Pērles līme nesabojāja

Šeit ir vēl viens "tāds pats vēzis citā kulītē" stīvināšanai ar PVA līmi.
Kādreiz tā bija stikla sulas pudele - tagad vāze. Šo pudeli neregulāri aptinu ar dziju. Paliku to zem krāna. Nosusināju salvetē (lai nepil). Un atkal ar otiņu un līmi. Kurs dzija pārklājās - liku vairāk līmes, bet principā pietiek ar vienu kārtīgu triepienu. Nākošajā rītā vāze bija gatava. Uz vāzes ir "vientuļi" dzijas pavedieni, bet ar līmes palīdzību tie ir pielipuši pie pudeles. (Bildē var redzēt - pa vidu to "vientuļo" pavedienu)

Kristīne

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru